Як зробити сходи до ванни для дитини

By: Євген

Буває так, що молода мама занедужала або відновлюється після операції, і не вистачає сил посадити малюка до ванни. На цей випадок можна передбачити сходи, які ведуть просто до ванни, по яких малюк може дістатися й сам.

Ставити у невеличкій ванній кімнаті щось на зразок табурету зі щаблями – втратиться забагато місця.

Якщо у вас є стругана дошка розмірами 20х100х2100 мм, лист фанери завтовшки у 25 мм, саморізи та чотири металевих кутки, можна збудувати потрібну споруду і самому. З інструментів знадобляться електричні дриль та лобзик, шуруповерт та ножівка.

Основа сходів – бічна стінка з фанери та стояк з дошки. Розміри бічної стінки: знизу – 400 мм, висота – 500 мм, верхня частина – 200 мм. Для щаблів в бічній стінці роблять пази глибиною 70 мм. Стінку з пазами вирізають електролобзиком. Її можна суттєво полегшити, якщо вирізати декілька великих отворів. До речі, це помітно покращить дизайн конструкції.

shod_van1_3
 1. Легкі та міцні сходи допомагають у купанні малюка

 2. Розмічання основної деталі – бічної стінки

 3. Бічна стінка випиляна електролобзиком

 4. Далі з дошки виготовляють стояк такої ж висоти, як і бічна стінка – 500 мм та дві сходинки. Частина ідеї полягає в тому, що сходи мають бути гвинтовими, а стояк та бічна стінка мають бути розташовані під прямим кутом. Тому торці сходинок з одного боку відпиляні під різними кутами. На задній частині бічної стінки зроблений виріз під кріплення розпірки.

  Спочатку східці прикріпляють до стояка за допомогою кутків та саморізів. Потім саморізами до східців прикручують бічну стінку, після чого верхній майданчик та ззаду – розпірка. Така конструкція є міцною та жорсткою.

  Для більшої стійкості до стояка прикручена ніжка. Після цього місця кріплень шпаклюють, всю конструкцію фарбують, тут вже знадобиться ваш смак. Після цього слід передбачити, що сходи можуть ковзати по підлозі ванної кімнати та підклеїти шматочки гуми на відповідні поверхні ніжок.

 5. Для полегшення бічної стінки в ній роблять декілька круглих отворів

 6. Деталі сходів

 7. shod_van4_5
 8. Східці прикріпляють до стояка металевими кутками. На саморізах прикріпляють бічну стінку, верхній майданчик та задню розпірку.

shod_van6

Малюки, зазвичай швидко розбираються з принципом дії цієї конструкції та швидко забираються до ванни.