Міні-комірчина для домашніх заготівель

By: Євген

zagot_shafa0

Яким би великим не був холодильник, для всіх продуктів, особливо для домашніх заготівель, яких у запалі заготівельного ентузіазму у врожайний період було закручено над міру – місця не вистачить. Але є старий метод зберігання продуктів у зимовий період, про який не слід забувати.

В міській квартирі навіть для цеберка картоплі важко знайти прохолодний куточок, але ж крім цього свого місця чекають й кислі огірки, помідори та капуста. У деяких цегляних будівлях старої архітектури будівельники передбачали невеличкі шафи, вбудовані в стіну під кухонним вікном. Там досить зручно було зберігати продукти в холоди, від осені до весни. Але зараз такі архітектурні надмірності вже є раритетом і зустрічаються вельми рідко.

Але такого типу «пасивний холодильник» можна зробити і самому. Не так це вже і складно. Особливо зручно це робити біля двостулкових дверей, які залишилися ще у багатьох будинках. Просто слід дочекатися ремонту, або, навіть не чекаючи на нього, почати міняти двері на балкон. Причому (оскільки такі двері складаються з двох полотен), одне полотно слід закріпити наглухо і цю комірчину, цю маленьку шафу робити саме біля цього полотна, знизу в непрозорій його частині. Відчинятися тепер буде лише одне полотно, але зараз так і зроблено в більшості міських квартир.

. . . . .

Кістяк цієї шафи робимо з оброблених дерев’яних брусів перерізом 40х40 мм. Для полички знадобиться дошка двадцять міліметрів завтовшки та вісімдесят міліметрів завширшки. З зовнішнього боку стінка шафи закрита вініловими панелями. Кришку шафи, розумніше за все, буде зробити з того ж матеріалу, з якого роблять підвіконня, тільки треба підібрати потрібну ширину. Це ще буде додаткове місце для хатніх квітів. З такого ж самого матеріалу можна зробити і дверцята. Всередині шафи на всіх стінках, крім тої, що прилягає до двері, кришці та дверцятах слід прикріпити теплоізоляційний шар, наприклад з пінофолу товщиною десять міліметрів, фольгою всередину шафи.

zagot_shafa1

У шафі всього одна поличка, але вона досить містка

В нижчій частині балконної двері, яка вже стала стінкою шафи та звиклася з цією роллю треба просвердлити три вентиляційних отвори діаметром в півтора сантиметри. До цих отворів треба підшукати або зробити корки, якими можна закорковувати півторасантиметрові отвори у разі сильних морозів. На поличці можна розмістити декілька трилітрових банок з дарами врожайного сезону, знизу помістити прямокутне пластикове цеберко з картоплею, ще які-небудь консерви.

Цікаве відео: Фігурки з фанери для саду

Можна зробити і більше полиць, але тоді погано буде розібратися, що там стоїть в глибині шафи, та й діставати банки буде незручно. В усякому разі, це залежить від ваших уподобань та почуття прекрасного

Такий «пасивний холодильник» чудово виконує свої функції з осінніх холодів до початку теплих днів. Але і в інші періоди він не стоїть без діла, виконуючи функції звичайної шафи.