Вішалка-сушарка для рушників

By: Євген

sushil0

Ось така зручна дерев’яна вішалка-сушарка для рушників обов’язково оживить приміщення, тому що виглядає не так суворо та офіційно як металева або пластикова, а набагато тепліше. Цю побутову річ можна зробити і у домашній майстерні, бо це не дуже складно.

sushil1

Щоб зробили бічні рамки, слід:

1. Випиляти верхні поперечні перемички за розмітинами. Для цього на прямокутних заготованках розмірами 250х70 мм позначають дуги, що мають радіуси 160 та 210 мм. Верхні точки дуг мають знаходитись на осі, що проводять крізь середину довгого боку прямокутника.

. . . . . . .

2. Далі слід випиляти нижні поперечні перемички. Технологія та ж сама, але креслити треба на прямокутних заготованках з розмірами 310х70 мм.

3. Після цього треба розмітити пази та шипи на стояках. Спочатку стамескою вибирають пази на горішніх та долішніх перемичках, після чого на кінцях стояків випилюють шипи. Горішні шипи мають бути довжиною у п’ятнадцять міліметрів, а долішні – двадцять п’ять міліметрів.

Цікаве відео на нашому каналі: Фігурки з фанери для саду

4. Бічні рамки треба склеїти та стягнути струбцинами.

Щоб зробити вішалки для рушників:

5. Бруски для вішалки слід обрізати в розмір та, доки заготованки мають квадратний переріз, на кінцях позначають шипи. Довжина їх має бути п’ятнадцять міліметрів, а ширина дорівнювати ширині бруска. Позначивши, ці шипи випилюють. В бічних рамках помічають та вибирають пази.

6. Методом фрезерування вішалки округляють.

7. Всі деталі слід обробити личкувальною шкіркою, що має зернистість 100.

8. Виріб треба склеїти та стягнути струбцинами. Струбцини мають бути встановлені паралельно вішалкам.

. . . . . . . . .

10. Поверхні вішалки слід вкрити вологостійким лаком, тому, що на вішалці можуть знаходитись вологі рушники.

sushil2

Мал 1. 1 – розмічання горішніх перемичок. 2 – спереду та вид збоку

. . . . . . .

sushil3

Мал 1. 1 – розмічання горішніх перемичок. 2 – спереду та вид збоку Мал. 2. 1 – фрезерування вішалки; 2 – рознесене складання сушарки для рушників

Для виготовлення вішалки-сушарки знадобляться дві дубові планки 310х70х20 мм для долішніх поперечних перемичок, дві дубові планки 250х70х20 мм для горішніх поперечних перемичок, чотири дубові планки 750х35х20 мм для стояків, п’ять дубових брусків 850х25х25 мм для вішалок, міздровий клей, личкувальна шкірка, лак.